Historia

Delicarte to spółka cywilna działająca od 1996 roku. Naszym głównym celem było założenie sieci Delicarte, która specjalizowałaby się w sprzedaży artykułów szwedzkiej marki Jade AB na terenie całej Polski. Nasza oferta obecnie obejmuje także ekspresy ciśnieniowe i wszystko, co potrzebne do szykowania wyśmienitych kaw.

 

 

Nasza współpraca ze szwedzką firmą Jade AB
Nasza sieć zaczęła funkcjonować w Częstochowie pod nazwą Delicarte S.A. w ramach franczyzy. Aż do końca 1999 toku działaliśmy na terenie Polski wraz z innymi współpracownikami na zasadzie franchisingu. W 1999 roku Delicarte S.A. zaprzestała swojej działalności, w 2000 roku powstała natomiast spółka cywilna Delicarte, w której skupiliśmy się przede wszystkim na importowaniu i sprzedaży produktów Jade AB ze Szwecji. Jade AB to zaawansowane automaty przeznaczone do serwowania napojów gorących. Już na samym starcie swojej pracy udało nam się pozyskać kilkuset klientów, którzy docenili nas ze względu na szeroki wybór produktów i przystępne ceny.

 

Największym powodzeniem cieszyły się i nadal cieszą się urządzenia Jade Matic JM 60 oraz Jade 40, a także automaty przeznaczone do autobusów turystycznych – JM 60 Bus. Wkrótce do naszego asortymentu zostały dodane urządzenia takie jak bardziej zaawansowane automaty samosprzedające Cafino, które są następcą Cafe Jade JM 90, urządzenia Jade XTRA oraz Hot Cup. Sprzęt ten, oprócz automatów typu Hot Cup, działa na bazie identycznych wkładów jednorazowych i korzysta z napojów typu instant, które są szybkie, proste i wygodne w przygotowywaniu, jak na przykład w modelu Jade 40. Dzięki tym wkładom można wydać jednorazowo nawet do 184 kubków napojów. Firma Jade AB współpracuje tylko z uznanymi markami oferującymi kawy, herbaty i innego rodzaju gorące napoje, w tym Nestle, Knorr, Jacobs, Van Houten czy Maggi. Znane smaki przygotowywane na bazie sprawdzonych i lubianych przez klientów składników to gwarancja zadowolenia.

W 1998 roku nasza oferta została poszerzona dodatkowo o znane syropy Monini, które mają wszechstronne zastosowanie i dostępne są w wielu różnych smakach.

 

2000 rok – dystrybucja ekspresów ciśnieniowych
Od 2000 roku rozpoczęliśmy współpracę z renomowaną włoską firmą Saeco, która zajmuje się produkcją ekspresów ciśnieniowych. Jednocześnie wprowadziliśmy do sprzedaży najlepszej jakości kawę ziarnistą i inne artykuły i akcesoria przeznaczone do przygotowywania kawy z użyciem ekspresów ciśnieniowych. Jednocześnie stale poszerzamy nasz asortyment o nowe produkty innego typu. 2002 roku przyniósł kolejne nowości – zaczęliśmy sprzedawać urządzenia marki Jura ze Szwajcarii oraz La Cimbali z Włoch. Także do asortymentu dołączyły aromatyczne kawy Lavazza oraz herbaty Dilmah. 2002 rok był dla nas dodatkowo przełomowy, ponieważ jako pierwsza firma w Polsce zaczęliśmy współpracę z Manuel Cafe – znaną palarnią kawy z Włoch, a także włoską Sanremo – firmą specjalizującą się w sprzedaży wysokiej jakości ekspresów ciśnieniowych.

W 2005 roku zapoczątkowaliśmy współpracę z firmą Reneka, w 2006 roku – firmą Fiorenzato z Włoch. Podczas Targów HOST w Mediolanie zawarliśmy umowę z firmą Vibiemme S.p.A, która zajmuje się produkcją ekspresów ciśnieniowych,. Jej urządzenia, w tym modele Domobar, Domobar Junior, Domobar Super, Colombina, Bricoletta, Bricoletta Volante to zaawansowany sprzęt w segmencie Small Professional Machines. To najlepsze rozwiązanie dla małej gastronomii, które jest w stanie zadowolić każdego wymagającego klienta, także indywidualnego. Równocześnie świetnie sprzedawały się tradycyjne ekspresy gastronomiczne. Do oferty dodaliśmy też nowe urządzenia Vibiemme, które bazują na innowacyjnych wymiennikach ciepła Multiboiler PID Control.

 

Od Targów „Eurogatro 2009” współpracujemy z firmą Compagnia del Caffe, która znana jest szerzej pod marką Universal Cafe. Aktualnie zajmujemy się nie tylko importem kaw i dodatków spod znaku Universal Cafe, ale dodatkowo sprzedajemy ekspresy ciśnieniowe Synchro, które są produkowane dla niej przez C.B.C. Royal First.

Dla klientów prywatnych szukających wysokiej klasy ekspresów przygotowaliśmy ofertę urządzeń F.U.H. Avin, a także urządzeń Ascaco Factory, dawniej Innova z Hiszpanii, która znana jest ze swoich kolorowych ekspresów.

Ponad 14 lat doświadczenia
Głównym celem naszej działalności było rozpoczęcie współpracy z jak największą liczbą uznanych marek – producentów ekspresów kawowych, automatów vendingowych, kaw, herbat i innych artykułów, by udostępniać je szerzej naszym klientom w Polsce. Mamy przeszło 14 lat doświadczenia w branży i cieszymy się jednocześnie dużym zaufaniem naszych klientów, którzy często rekomendują nas innym. Dziękujemy każdemu, kto skorzystał z naszej oferty!

 

Praktyka ta pozwoliła nam na dostarczanie Państwu urządzeń indywidualnie dopasowanych do różnych miejsc, począwszy od małej gastronomii, kafejek, barów i restauracji, poprzez stacje benzynowe, salony ekspozycyjne i punkty usługowe, a skończywszy na poczekalniach czy biurach. Jednocześnie stale dbamy o to, aby nasz sprzęt spełniał wszystkie oczekiwania klientów. Oferujemy profesjonalny serwis i zamówienia staramy się realizować w ekspresowym tempie – 48 godzin niezależnie od lokalizacji klienta. Współpracujemy także z czterema firmami leasingowymi i prowadzimy systemy ratalne dla Państwa pełnego komfortu zakupów.

Zapraszamy serdecznie do wybrania naszej oferty!

 

 

 

DELICARTE - napoje zawsze w dobrym stylu !